Tafelgesprek: waarom loslaten de sleutel tot groei kan zijn
Geschreven door Leon van HeelBarsten, verschrompelen, sterven… en dan groeien. Het beeld van de graankorrel uit de overdenking van Jan Douwes afgelopen week bleef hangen bij Bram Schrier. ,,Het boeide me.” De preek inspireerde hem tot het Tafelgesprek op zondag 22 maart. Een uur samen praten of luisteren in de Remonstrantse kerk in Sommelsdijk.
De overdenking is te zien en te beluisteren en hier te lezen. De preek eindigt met de vastentijd voor Pasen, die kan helpen om los te laten en groei toe te laten.
Vragen die aan bod komen tijdens het door Bram voorbereide gesprek:
- Kun je je vinden in de kern van de preek: dat ‘leven’ loslaten is, en dat loslaten in uiterste zin sterven betekent, waardoor het leven kan doorgaan?
- Vasten, zoals in de 40-dagentijd, kan een oefening zijn in loslaten. Er worden aan het eind van de preek verschillende voorbeelden genoemd. Wat spreekt jou het meest aan?
- Wat betekende Pasen voor jou als kind, en wat betekent het nu als volwassene?
Meepraten of luisteren
Iedereen is van harte welkom om aan te schuiven, mee te praten of alleen te luisteren. Aanmelden is niet nodig.
In de gespreksgroepen van de Remonstrantse kerk gaan leden en belangstellenden met elkaar in gesprek over uiteenlopende (geloofs)vragen. Soms gaat het over grote thema’s, zoals polarisatie in de samenleving, en soms over persoonlijke vragen, zoals: wie of wat is God voor mij, en wat is mijn rol in de wereld?
Praktische informatie
📅 Datum: zondag 22 maart
🕙 Tijd: 10.00–11.00 uur
📍 Locatie: Remonstrantse kerk, Voorstraat 35, Sommelsdijk
☕ Er is koffie en thee
