18 december 2025

Hier te zien: Barbara Veenman verzorgt vierde adventsdienst, de tijd van aankomst voor kerst

Geschreven door Leon van Heel

De voorganger bij de kerkdienst op zondag 21 december is Barbara Veenman. Zij is een vertrouwde en graag geziene gastpredikant. Organist Dick Muller verzorgt de muziek.

Het is vierde advent, de laatste zondag voor Kerstmis. Letterlijk betekent Advent ‘de tijd van aankomst’. Christenen vieren dan de verwachting van Jezus’ geboorte en de hoop op een vernieuwde wereld.

Barbara Veenman

Wie is Barbara Veenman?

Barbara Veenman begon haar loopbaan in het onderwijs na het volgen van de pedagogische academie. Op 33-jarige leeftijd begon zij met universitaire studie theologie. Tegenwoordig combineert zij haar werk als schrijfster met een baan als godsdienstlerares in het voortgezet onderwijs. Daarnaast verzorgt zij regelmatig preekbeurten en lezingen.

De viering in de Remonstrantse kerk aan de Voorstraat 35 in Sommelsdijk begint 10.00 uur. Na afloop is er koffie en thee. Iedereen is welkom. Wie niet naar de kerk kan komen, kan de dienst online volgen via Facebook en op deze website.

Dante’s Visioen van Rachel en Leah, in 1855 geschilderd door Gabriel Rossetti. Het schilderij prijkt op de liturgie. Het beeldt een scène uit Dante Alighieri’s beroemde werk De Goddelijke Komedie uit; Rachel (die het contemplatieve leven vertegenwoordigt) en Leah (die het actieve leven vertegenwoordigt).

Liturgie

De liturgie vindt u hier.

Collecte

De collecte van deze zondag is bestemd voor het Leger des Heils, specifiek voor het project Buurthuis voor én door de buurt. Door heel Nederland beheert het Leger des Heils ongeveer 130 buurthuizen. Daar staan ontmoeting, betrokkenheid en onderlinge hulp centraal. Deze buurthuizen zijn laagdrempelige plekken waar iedereen welkom is en waar activiteiten worden aangeboden die aansluiten bij de behoeften van de wijk.

De tweede collecte is bestemd voor de eigen gemeente. U hoeft niet twee keer te geven. Wij verdelen uw bijdrage over deze twee doelen.

Doneren kan via deze link of door het scannen van de QR-code. Wie liever contant geeft, kan na afloop van de dienst een bijdrage doen in de collectezak op de koffietafel.

De kerkenraad wenst iedereen een mooie en inspirerende dienst toe.

Gerelateerd