‘Dominee voor de Ongelovigen’ exposeert foto’s met bijbelteksten in Remonstrantse kerk
Geschreven door Leon van Heel,,Het woord voedt het beeld, het beeld vervult het woord.” André Meiresonne fotografeert de dagelijkse werkelijkheid en koppelt daar bijbelteksten aan. Het resultaat is verrassend, soms confronterend. Vanaf 5 november exposeert de dominee-fotograaf zijn werk in de Remonstrantse kerk in Sommelsdijk.
De foto’s verschenen eerder in het Remonstrantse blad AdRem. Sinds 2020 verzorgt Meiresonne in elk nummer op de middenpagina’s een beeldcolumn. Uit zijn collectie selecteert hij een foto die aansluit bij het thema van het blad en kiest daarbij een bijbeltekst in een toegankelijke vertaling. De combinatie van woord en beeld kan de kijker –gelovig, en ongelovig– een spiegel voorhouden, te denken geven en inspireren.
In de woorden van André Meiresonne: ,,Woord en beeld gaan iets met elkaar aan. Je ziet iets gebruikelijks, waar de tekst een laag aan toevoegt. Zo ontstaat een nieuwe werkelijkheid, met een diepere betekenis.”
Meiresonne is een bekend gezicht in de Remonstrantse kerk, want hij gaat er regelmatig voor als dominee. Bij de vrijzinnigen voelt hij zich thuis, Meiresonne noemt zichzelf Dominee voor de Ongelovigen: ,,Ik geloof dat we allemaal geloven. We kunnen niet anders. Het grootste compliment dat ik kan krijgen is: ‘Als je het zo vertelt, dan geloof ik ook!’. Dan is mijn missie geslaagd.’’
Behalve Meiresonne werken ook de vormgevers Marjorie Specht en Godfried Vonk mee aan de beeldcolumns.
Kunst verbindt mensen
De expositie Het Woord gekiekt is te zien tot het einde van dit jaar. Dat kan na de kerkdiensten op zondagmorgen en op woensdag tussen 10.00 en 12.00 uur. Voor de Remonstranten verbindt kunst mensen en geeft zij diepgang aan het leven. Geregeld zijn nieuwe tentoonstellingen van schilders, fotografen en keramisten.
Een impressie van de totstandkoming van de expositie Het Woord gekiekt:


